Strategia Designu dedykowanego a promocja folkloru na całym świecie.

11355475 1053307834697915 302726809 n

Region potrzebuje sztuki tak samo jak sztuka potrzebuje artysty. Moja wiedza i kreacja artystyczna stosowana we wzornictwie i komunikacji wizualnej przynosi realne efekty przekładając się na wzmocniony wizerunek regionu i kultury folklorystycznej.

Wzornictwo wykorzystywane jest do komunikacji wizualnej międzyludzkiej. Sztuką jest stworzyć coś nowego a jeszcze bardziej umiejętnie to wdrożyć i zaprezentowć . Sztuką jest również pobudzenie wrażliwości artystycznej ludzi wobec konkurencji wzorów komputerowych.

Prawdziwy artysta/designer potrafi w umiejętny sposób przeobrazić sztukę w coś wyjątkowego. Pracuje z dużą dozą nadprzyrodzonej pozytywnej energii, którą ładuje w kreowane produkty. Analiza sposobu pracy artysty może dać dobry wygląd w to co jest potrzebne do działania menedżerów i liderów. Artysta pomaga dotrzeć do kreatywnego “ja”. 

Artysta/designer stymuluje chęć poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań. Sztuka to dziś najlepszą inwestycja w przyszłość. W ówczesnych czasach coraz bardziej cenimy piękne przedmioty i wzory dedykowane.  Strategia wzornictwa dedykowanego sprawia, że wizerunek regionu, uwydatnia się. To ogromna przestrzeń dla artysty, możliwość stworzenia unikatowych wzorów zaprojektowanych na miarę współczesnych potrzeb regionalnych, mody i designu wnętrz. Kolejnym bardzo fajnym działem designerskim jest właśnie projektowanie wzorów folklorystycznych. Wzornictwo folkowe pozwala dodatkowo na promocję własnego regionu i rozpowszechniać kulturę danego kraju na cały świat.

malowane chusty 1

Projektuję dla znanych projektantów mody, którzy ubierają artystów scenicznych, sprzedaje tekstylia z własnym oryginalnym projektem na arenie międzynarodowej. Korzenie kultury są dla mnie najważniejsze. Moje kolekcje są mieszanką mojego talentu artystycznego i różnych kultur regionalnych. Moim celem jest również poszerzenie horyzontówmyślenia na temat modernistycznego folkloru. Ręcznie malowane róże, kwiaty, mocne kolory to motyw przewodni moich kolekcji. Brałam udział w wielu pokazach mody ludowej. Głównie w Szwecji / Skansen i Polsce / Zakopanem. Promuję polskii szwedzki folklor podczas pokazów mody folklorystycznej.

Podhalański opatentowany wzór folkowy/projektu Halina Rosa Design ,, dzięwięcsił,, Przeniosłam motyw z gorsetu na tekstylia regionalne jako pierwsza góralka ma Podhalu. Moje projekty znalazły się w wielu krajach świata a jednocześnie nasza piękna kultura podalańska.Wiersz do mojego wzoru napisał Adam Kwiatek

Dzięki nowoczesnej technologii moja sztuka stała się oryginalnym wzbogaceniem modnych akcesoriów i dekoracyjnych wnętrz. Dziś wymiar sztuki ma szeroki kontekst, wzór podniesie prestiż gospodarza, obiektu użyteczności publicznej – hotelu lub kliniki. Wzory zdobią, wyrażają piękno osobowości, świadczą o przynależności do klasy społecznej i kulturowej. Tworzę unikalne dzieło poświęcone na miarę oczekiwań kupujących. Moja indywidualność pozwala na wyjątkowość moich projektów, które stymulują wrażliwość klientów na sztukę i podhalański folklor. Mój dedykowany projekt podnosi wartości różnorodność kultury regionalnej.

Published by magazinedesigner

Artists are the designers of the better World

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: