Magazyn międzynarodowy DESIGNER/ wspiera rozwój kultury, designu i sztuki na całym świecie

Halina Rosa

Motto magazynu

Artyści to pracownicy niebios i designerzy lepszego świata

Czasopismo ekologiczne ? brzmi dość nieekologicznie, kiedy słyszymy kolorowy magazyn, farba drukarska, wielka dystrybucja, no i strony dla reklamodawców. Mój magazyn promuje wartości ekologiczne i życie w duchu słów. Dbajmy o przyrodę. Drzewa żyją, wytwarzają cenny tlen, a my wycinamy lasy i przerabiamy drewno na papier. E-magazyn jest sam w sobie ekologiczny, nie potrzebujesz go trzymać w ręku w formie papierowej na tą jedynie krótką chwilę, by przeczytać nowinki, a potem wyrzucić go do kosza marnując gospodarkę leśną. Zastanówmy się nad tym.

Magazyn DESIGNER jest jednym z projektów tejże fundacji, jest magazynem poświęconym promocji polskiej kultury, ochronie środowiska, kulturze, sztuce i ekologicznemu stylowi życia. Potrzebujemy zmieniać świat na lepsze, designerzy to artyści, którzy potrafią w inteligenty sposób zaprojektować produkty ekologiczne wspierające gospodarkę ekologiczną świata. Magazyn Designer nie jest przeznaczony dla masowej dystrybucji, powstał w wyniku pasji redaktor naczelnej Haliny Bartoszek Rosa do kultury regionalnej, sztuki, muzyki, poezji, architektury, designu i natury. Oczywiste jest, że każdy artysta kocha przyrodę. Szacunek do natury jest przecież miernikiem wartości piękna naszej sztuki i na odwrót.

Co oznacza to w praktyce?

Przede wszystkim to, że czasopismo będzie wydawane elektronicznie i jeśli zajdzie potrzeba będzie drukowane w tak małej ilości egzemplarzy, jaką rzeczywiście zamówią czytelnicy. Papierowy nakład w dużej ilości jest skuteczny i prestiżowy, niestety oznacza to ogromne marnotrawstwo. Spora ilość kopii nie zostaje nigdy wyłożona na półki sklepowe, ginąc w czeluściach wielkich magazynów, a następnie trafia na przemiał, co oznacza bezsensowne zużycie papieru.

Magazyn kulturalno- artystyczny DESIGNER nie jest czasopismem do pospiesznej lektury, to piękna książka, na którą się czeka. To wyjątkowa publikacja zawierająca biografie znanych artystów z całego globu, historię ludzi sukcesu, korzenie różnych kultur świata. Publikacja ta stanie się dla Was częścią kolekcji i zostanie z wami na długo. Tak właśnie chcemy żyć, otaczając się ludźmi SZTUKI, pięknymi designerskimi, ekologicznymi przedmiotami– delektując się przyrodą, ciesząc się szczęściem i sukcesami innych, doceniając piękno drobnych gestów i zachwycając się urokami natury. Wierzę, że takie jest też wasze nastawienie.

15.01.2022 Sztokholm/ Halina Rosa.

Published by magazinedesigner

Artists are the designers of the better World

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: